Részletek
Hatóanyag:77% rézhidroxid (50% fémréz hatóanyag)
Azonos a Vitra Rézhidroxid termékkel
Széles hatásspektrumú por alakú gombaölő permetező szer
Biogazdálkodásban is használható termék!
A készítményt almatermésű kultúrákban baktériumos, gombás eredetű betegségek ellen (varasodás, monília, ágelhalás, stb.) a tavaszi és őszi időszakban, lemosó permetezés formájában javasolt kijuttatni. Tűzelhalás ellen a védekezéseket megelőző jelleggel, rügyfakadástól zöldbimbós állapot végéig 2-3 alkalommal lehet elvégezni, legalább 7-10 napos gyakorisággal, nagy lémennyiséggel. A termés viaszosodását követően zárópermetezésre a készítmény újból használható a rézérzékenység, illetve a perzselési veszély figyelembe vételével.
Faiskolai alany-, csemete- és oltványkertben tűzelhalás ellen a védekezéseket a fertőzést megelőző időszakban 14 naponként 300-400 l/ha vízzel 2-3 alkalommal kell elvégezni.
Bogyósokban a vegetációs időszak elején és a termés betakarítása után vessző- és levélbetegségek ellen lemosásszerűen javasolt a kezelés.
Burgonyában a kezeléseket az előrejelzése alapozva, preventíven kell elkezdeni, majd a fertőzés alakulása szerint 8-12 naponként szükség szerint megismételni.
Cukorrépában a védekezéseket lisztharmat kivételével az egyéb levélbetegségek ellen megelőző jelleggel, vagy legkésőbb az első tünetek megjelenése idején kell megkez-deni. Az időjárási körülmények, illetve a jáványhelyzet alakulásától függően 7-10 naponként célszerű megismételni.
Csonthéjasokban: őszibarackban tafrinás betegség ellen a védekezéseket lemosó permetezés-szerűen legkésőbb rügyfakadáskor be kell fejezni a perzselési veszély elkerülése érdekében. A baktériumos, gombás eredetű ágelhalás ellen a kezeléseket ősszel, a lombhullás kezdetén javasolt elvégezni.
Szilvában, meggyben, cseresznyében levéllyukacsosodás, moníliás betegségek ellen a permetezéseket a vegetációs időszakban folyamatosan, a fertőzés alakulása szerint lehet elvégezni.
Héjas gyümölcsűekben a betegségek megjelenését követően kell elkezdeni a kezeléseket, és a fertőzés erősségétől függően 14 naponként ismételni.
Szőlőben a kezeléseket szőlőperonoszpóra ellen az előrejelzésre alapozva, preventíven célszerű elkezdeni a 20-25 cm-es hajtásállapot körül, majd a fertőzés alakulása szerint 7-14 naponként javasolt folytatni. A rezes kezelések fürtzáródás után kedvezően befolyásolják a szürkepenész elleni hatékony védekezéseket is.
Zöldségfélékben: paprikában, paradicsomban, kabakosokban, babban, borsóban, hagymában baktériumos és gombás betegségek ellen a kezeléseket előrejelzésre alapozva, megelőző módon szükséges elkezdeni, majd a fertőzés alakulása szerint 2-3 alkalommal 10-14 naponként célszerű megismételni. Járványveszélyes időszakban a baktériumos betegségek ellen fűszerpaprikában további 2-3 védekezés is szükséges. Hagyma és borsó permetezésénél a permetlé tapadásfokozásához nedvesítőszer hozzáadása indokolt.
A kijuttatáshoz szükséges mennyiség: 2,0-4,0 (kg/ha), víz 400-1500
Kiszerelés: 10 kg